وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آتش سوزی در کالیفرنیا؛ دهها هزار نفر از شهروندان جابجا می شوند

 نظرها
آتش سوزی در کالیفرنیا؛ دهها هزار نفر از شهروندان جابجا می شوند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی آتش سوزی گسترده در مناطقی در شرق لس آنجلس، مقامهای محلی روز سه شنبه دستور تخلیه ۸۲ هزار نفر از ساکنان را صادر کردند. بر اساس گزارش مقامهای رسمی، ۷۰۰ آتش نشان برای مهار آتش به ناحیه «کاهون پس» در شرق لس آنجلس اعزام شده اند.

در همین حال فرماندار کالیفرنیا نیز در ناحیه سن برناردینو در ۱۰۰ کیلومتری لس آنجلس وضعیت فوق العاده اعلام کرده است. بیش از ۳۴ هزار ساختمان در معرض آتش سوزی قرار دارند.

این آتش سوزی از روز سه شنبه هفته گذشته آغاز شد و تاکنون بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار از زمینهای ناحیه طعمه آتش شده اند. همزمان، آتش سوزی دیگری در ناحیه ای در شمال سان فرانسیسکو از روز شنبه آغاز و باعث از بین رفتن ۱۶۰۰ هکتار از زمینهای این ناحیه و دهها خانه شده است.

کالیفرنیا در فصل تابستان با معضل آتش سوزی روبروست. پس از یک دوره خشکسالی ۵ ساله، دمای هوا در بیابانهای کالیفرنیا گاه از ۴۰ درجه سانتیگراد می گذرد. سال گذشته نیز، ناحیه ای در شمال سان فرانسیسکو دچار آتش سوزی گسترده شد.