وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کودکی با سر و صورتی به خاک و خون کشیده شده نماد وحشت حاکم بر حلب

 نظرها
کودکی با سر و صورتی به خاک و خون کشیده شده نماد وحشت حاکم بر حلب
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انتشار تصاویر تکان دهنده کودکی که در پی حملات هوایی به حلب، از میان ویرانه های بجا مانده از بمباران نجات یافته در رسانه بازتاب گسترده ای داشته است.

بهت و حیرت عمران، این کودک پنج ساله که صورتش به خاک و خون کشیده شده گویای اوضاع بحرانی غیرنظامیانی است که ناخواسته در میان خون و آتش گیر افتاده اند.استفان دي میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با انتقاد از طرف های درگیر در سوریه و بحرانی خواندن شرایط انسانی می گوید طی ماه گذشته حتی یک کاروان از کمک های بشردوستانه هم به مناطق تحت محاصره در سوریه نرسیده است. او در نشستی خبری در ژنو گفت: «به نشانه احترام به روز جهانی بشردوستی که فردا نوزدهم اوت است و همینطور به نشانه اعتراض و ابراز نگرانی عمیق خود از متوقف نشدن درگیری ها در مناطق تحت محاصره، امروز جلسه هفتگی کمک های بشردوستانه به سوریه را ترک کردم.»

حلب، دومین شهر بزرگ سوریه، طی ماه گذشته صحنه نبرد شدید میان نیروهای وابسته به دولت سوریه و گروه های مخالف مسلح بوده است. روسیه، متحد سوریه هم طی روزهای گذشته با استفاده از پایگاه هوایی نوژه در ایران حملات هوایی به مواضع مخالفان مسلح را سرعت بخشیده است.