وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بولت جامائیکایی طلای ۲۰۰ متر را برد و کروزر آمریکایی رکورد شکست

 نظرها
بولت جامائیکایی طلای ۲۰۰ متر را برد و کروزر آمریکایی رکورد شکست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اوسین بولت جامائیکایی، مدال طلای ۲۰۰ متر دوی مردان در المپیک ریودوژانیروی برزیل را نیز به آسانی بر گردن آویخت. آقای بولت که پیش تر برنده مدال طلای ۱۰۰ متر شده بود روز پنجشنبه ۲۰۰ متر را در ۱۹.۷۸ ثانیه و جلوتر از آندره دو گراس کانادایی و کریستوفر لماتر فرانسوی دوید.

در رشتۀ پرتاب وزنه رایان کروزر آمریکایی بلندترین پرتاب عمرش را داشت و مدال طلا را با پرتاب ۲۲ متر و ۵۲ سانتیمتری از آن خود کرد. ورزشکار آمریکایی ۲۳ ساله با این پرتاب رکورد پرتاب وزنه در المپیک را پس از ۲۸ سال شکست که به ورزشکاری از آلمان شرقی سابق تعلق داشت.

Usain Bolt - Gold 200m

دلیله محمد، دیگر ورزشکار آمریکایی هم در دوی ۴۰۰ متر زنان با زمان ۵۳.۱۳ تندتر از دیگر هموطن خود و ورزشکار دانمارکی دوید و مدال طلا را برای تیمش به ارمغان برد. دلیله از آغاز تا پایان خط مسابقه یکه تاز بود.

اشتون ایتون آمریکایی هم در دهگانه مردان در دوی ۱۵۰۰ متر با زمان ۴:۲۳.۳۳ برای دومین بار متوالی دومین مدال طلای خود را از گردن آویخت. کوین مئیر فرانسوی و دامیان وارنر کانادایی هم به ترتیب مدالهای نقره و برنز را از آن خود کردند.