خبر فوری

زلزلۀ شدید مرکز ایتالیا را لرزاند

 نظرها
زلزلۀ شدید مرکز ایتالیا را لرزاند
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

زلزله ای به قدرت ۶.۲ دهم ریشتر استان «ریه تی» در مرکز ایتالیا را لرزاند. در اثر این زمین لرزه که شدت آن در شهرهای رم و ناپل هم احساس شده، روستایی به نام آماتریچه در این منطقه نیز کاملا از بین رفته است. عمق این زمین لرزه ۴ کیلومتر عنوان می شود.

کمیتۀ مقابله با حوادث طبیعی تشکیل شده و سطح محافظت از مردم را به حد نهایی افزایش داده است. به گزارش مقامات این شهر این زلزله تاکنون دو کشته برجای گذاشته و دهها نفر نیز مجروح شده اند. با توجه به شدت و دامنۀ این زلزله مقامات این استان نگران افزایش تعداد کشته شدگان هستند.

زمین لرزۀ دیگری نیز به فاصلۀ یک ساعت بعد در نزدیکی پروجیا بوقوع پیوسته که شدت آن ۳.۹ دهم ریشتر و عمق آن نیز هفت کیلومتر عنوان می شود.

نیروهای امدادرسانی کار کمک به آسیب دیدگان در منطقۀ وقوع این زلزله را آغاز کرده اند اما به دلیل شدت این زمین لرزه، جاده های منتهی به روستای آماتریچه کاملا تخریب شده و کمک رسانی به کندی صورت می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.