خبر فوری
This content is not available in your region

زمین لرزه در ایتالیا خسارتهای زیادی به بار آورد

نظرها
زمین لرزه در ایتالیا خسارتهای زیادی به بار آورد
اندازه متن Aa Aa

زمین لرزه ۶.۲ ریشتری صبح چهارشنبه مرکز ایتالیا را به شدت لرزاند. زمین لرزه که در میان مناطق اومبریا، لاتزیو و مارکه روی داده به چند شهرستان و روستا خسارتهای زیادی وارد کرده و موجب تخریب بسیاری از ساختمان ها شده است.

بیشترین خسارتهای این زمین لرزه در آماتریچه، اکومولی، پوستا و آرکاتا دل ترونتو گزارش شده است. شدت تخریبها در آماتریچه قابل مقایسه با دیگر نقاط نیست. بیمارستان آماتریچه هم در جریان این زمین لرزه به شدت آسیب دیده است.

شدت زمین لرزه آنقدر بوده که در رم، در ۱۷۰ کیلومتری کانون زمین لرزه هم احساس شده است. با توجه به شدت این زمین لرزه بیم آن می رود که تعداد قربانیان افزایش یابد.

عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده در حال انجام است اما مسدود شدن مسیرهای ارتباطی موجب کندی کار نیروهای امداد شده است.

این زمین لرزه که دست کم با شصت پس لرزه همراه بوده در اکومولی هم خسارتهای زیادی به بار آورده است.

به گفته شهردار نورچا ساختمان های ضد زلزله آسیبی ندیده اند اما به بناهای تاریخی شهر خسارت های زیادی وارد آمده است.

آخرین زمین لرزه شدیدی که در ایتالیا رخ داد در سال ۲۰۰۹ بود که ۳۰۰ کشته برجای گذاشت.

مرگبارترین زمین لرزه در ایتالیا در سال ۱۹۰۸ بود که با یک سونامی همراه بود و گفته می شود نزدیک به ۸۰ هزار نفر را به کام مرگ فرستاد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.