خبر فوری
This content is not available in your region

خودروی حامل رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه مورد حمله قرار گرفت

نظرها
خودروی حامل رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه مورد حمله قرار گرفت
اندازه متن Aa Aa

اتومبیل حامل کمال قلیچ دار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در استان آرتوین در شمال شرقی این کشور مورد حمله قرار گرفت. افکان آلا، وزیر کشور ترکیه با تائید این خبر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) را عامل این حمله معرفی کرد.

به گفته وزیر کشور ترکیه در این حمله به رهبر حزب جمهوریخواه خلق که اصلی ترین حزب مخالف دولت محسوب می شود، آسیبی نرسیده است اما سه سرباز مجروح شده اند که حال یکی از آنها وخیم گزارش می شود. وزیر کشور ترکیه همچنین از در جریان بودن عملیات تعقیب مهاجمان به خودروی کمال قلیچ دار اوغلو خبر داد.

دولت ترکیه پ کا کا را مسئول رشته حملاتی در جنوب شرقی این کشور طی هفته های اخیر معرفی کرده است. حزب کارگران کردستان ترکیه تا لحظه تنظیم این خبر، نسبت به اتهام دست داشتن در این حمله واکنشی نشان نداده است.

به دنبال این حمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری و بن علی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه با کمال قلیچ دار اوغلو تماس گرفتند و از او حمایت کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.