وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تروریستی بودن حمله به مرکز جرم شناسی بروکسل تایید نشده است

 نظرها
تروریستی بودن حمله به مرکز جرم شناسی بروکسل تایید نشده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادستانی بروکسل می گوید هنوز نمی تواند تروریستی بودن حمله به یک مرکز جرم شناسی در پایتخت بلژیک را تایید کند.

صبح دوشنبه یک آزمایشگاه پلیس در شهر بروکسل هدف حمله مهاجمانی قرار گرفت که سوار بر خودرو از موانع امنیتی گذشتند و خودروی خود را به ساختمان کوبیدند. در پی این اتفاق ساختمان این مرکز آتش گرفت و سوخت. به گفته مقامهای قضایی بروکسل احتمالا انگیزه مهاجمان، از بین بردن مدارک جرمی بوده که در این مرکز نگهداری می شد.

پنج نفر در ارتباط با این حمله بازداشت شده اند.

اینه فان ویمرش، سخنگوی دفتر دادستانی بروکسل می گوید: «دفتر دادستانی بروکسل این موضوع را به عنوان یک پرونده حریق عمدی بررسی می کند. هنوز نمی توانیم فرضیه عملیات تروریستی را تایید کنیم. البته این مکان به طور تصادفی انتخاب نشده بود. مرکز ملی جرم شناسی وابسته به نظام قضایی بلژیک است که اطلاعات حساسی در آن نگهداری می شود.»

هنوز مشخص نیست که آیا حریق این ساختمان ناشی از انفجار بمب بوده است یا خیر.

پنج ماه پس از انفجارهای مرگبار فرودگاه بروکسل و ایستگاه متروی این شهر که مرگ ۳۲ نفر را رقم زد، هنوز هشدار ترور در این شهر برقرار است و سطح هشدار امنیتی فقط یک سطح از بالاترین سطح ممکن کمتر است.