خبر فوری
This content is not available in your region

فرانتس بکن باوئر به رشوه و پولشویی متهم شد

نظرها
فرانتس بکن باوئر به رشوه و پولشویی متهم شد
اندازه متن Aa Aa

فرانتس بکن باوئر، فوتبالیست مشهور و مربی آلمانی که به «قیصر» نیز ملقب است، از سوی دادگاه سوئیس به سوء مدیریت و پولشویی متهم شده است.

تحقیقات قضایی درباره اقدامات او، در چهارچوب بررسی پرونده فساد مالی گسترده در بدنه فیفا (فدراسیون بین المللی فوتبال) انجام شده است.

دادستان فدرال سوئیس می گوید او در اعطای میزبانی رقابتهای جام جهانی سال ۲۰۰۶ میلادی به کشور آلمان دخالت داشته است. بکن باوئر ۷۰ ساله این اتهامات را رد کرده است.

در این پرونده از دو تن از روسای پیشین و یکی از دبیرکل های پیشین فدراسیون فوتبال آلمان نیز نام برده شده است.

آندره مارتی، مسئول ارتباطات دادستان فدرال برن می گوید: «قبل از هر چیز باید به اصل برائت برای همه افرادی که در این پرونده متهم شده اند، احترام گذاشت. اگر گناه آنها ثابت شد، حکم آنها می تواند بر اساس قانون سوئیس حداکثر پنج سال زندان باشد. اما راه طولانی در پیش است و صدور حکم در چنین پرونده هایی سه، چهار یا پنج سال زمان می برد.»

دادگاه سوئیس بکن باوئر و همکارانش را متهم کرده است که از بودجه ای ۶.۷ میلیون یورویی برای رشوه دادن به اعضای فیفا استفاده کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.