وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ماهواره ۸۵ میلیون دلاری اسرائیلی برای فیسبوک با انفجار فالکون ۹ نابود شد

 نظرها
ماهواره ۸۵ میلیون دلاری اسرائیلی برای فیسبوک با انفجار فالکون ۹ نابود شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انفجار شدید در سکوی پرتاپ موشک های فضاپیما پایگاه کیپ کاناورال واقع در ایالت فلوریدا آمریکا را لرزاند و لرزش ناشی از آن کیلومترها دورتر نیز حس شد.

فالکون ۹ که بر اثر انفجار منهدم شد قرار بود روز شنبه ماهواره ۸۵ میلیون دلاری «عاموس ۶» ساخت شرکت هوا و فضای اسرائیل را در مدار زمین قرار دهد.

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد این ماهواره نیز بر اثر انفجار منهدم شده است. عاموس ۶ پروژه ای به سفارش فیسبوک بود که هدفش رساندن اینترنت پهن باند به بخش هایی از آفریقا و همچنین پخش تلویزیونی برای خاورمیانه بود.

شرکت آمریکایی هوا-فضای اسپیس ایکس با ساخت فالکون ۹ در پی تولید نسل جدیدی از موشک های فضاپیما و ماهواره بر است که قابلیت انجام ماموریت های متعدد را دارند.

اسپیس ایکس پیش تر توانسته بود با استفاده از این نوع فالکون ۹ تجهیزاتی را راهی ایستگاه فضایی بین المللی کند و سپس این موشک فضاپیما را با موفقیت بر روی سکویی شناور در اقیانوس فرود آورد. اما پرتاب ها همیشه موفقیت آمیز نبوده است از جمله پرتابی در تابستان سال ۲۰۱۵ میلادی که در طی آن فالکون ۹ در آسمان منهدم شد.