وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جنجال تازه شارلی ابدو با انتشار کاریکاتوری از قربانیان زمین لرزه ایتالیا

 نظرها
جنجال تازه شارلی ابدو با انتشار کاریکاتوری از قربانیان زمین لرزه ایتالیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شارلی ابدو، هفته نامه فکاهی فرانسوی بار دیگر جنجال آفرید. اینبار در ایتالیا و پس از انتشار کاریکاتوری از قربانیان زمین لرزه ده روز پیش این کشور که انتقادات زیادی را برانگیخته است.

این کاریکاتور با عنوان زمین لرزه به سبک ایتالیایی، قربانیان این حادثه مرگبار را زیر لایه های لازانیا به تصویر کشیده است. در واکنش به انتقادات در شبکه های مجازی، شارلی ابدو کاریکاتور تازه ای منتشر کرده حاوی این پیام: «این مافیاست که خانه های شما را ساخته نه شارلی ابدو»

سرجئو پروزی، شهردار آماتریچه که متحمل بیشترین خسارات و تلفات شده کاریکاتور شارلی ابدو را توهین به قربانیان، ایتالیا و مردم آن توصیف کرد و گفت: «این توهینی است به تمام ایتالیایی ها. طنز باید احساسی برانگیزد. به طنز کشیدن یک فاجعه، توهینی است به یک ملت و به کل دنیا. فکر می کنم کار واقعا زشتی بوده است.»

در پی انتشار این کاریکاتور و بالا گرفتن انتقادات در شبکه های مجازی، سفارت فرانسه در رم اعلام کرد شارلی ابدو به هیچ وجه انعکاس دهنده موضع این کشور در قبال زمین لرزه ایتالیا نیست.

زمین لرزه ۶.۲ ریشتری روز ۲۴ اوت (سوم شهریور) مرکز ایتالیا را لرزاند، ۲۹۵ کشته برجای گذاشت و خسارات زیادی به بار آورد.