خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات پارلمانی در ایالت مکلنبورگ - فورپومرن آلمان؛ آزمونی برای سیاست مهاجرتی مرکل

نظرها
انتخابات پارلمانی در ایالت مکلنبورگ - فورپومرن آلمان؛ آزمونی برای سیاست مهاجرتی مرکل
اندازه متن Aa Aa

انتخابات پارلمانی در ایالت مکلنبورگ – فورپومرن آلمان روز یکشنبه برگزار شد. انتخاباتی با حضور ۳۸۹ نامزد برای کسب ۷۹ کرسی پارلمان، در ایالتی که از ده سال پیش ائتلاف حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) و حزب اتحادیه مسیحی آلمان (CDU) اداره آن را در اختیار دارد. از این روی نتیجه این انتخابات آزمونی ست برای سیاست مهاجرتی مرکل.

بویژه که بر اساس نظرسنجی اخیرِ، حزب راستگرای پوپولیست «بدیلی برای آلمان» (AFD) نزدیک به ۲۲ درصد آراء را از آن خود خواهد کرد و حزب اتحادیه مسیحی آلمان (CDU)، حزب آنگلا مرکل (با ۲۳ درصد آراء) را به چالش خواهد کشید.

لایف-اریک هولم، نامزد اصلی حزب بدیلی برای آلمان می گوید: «امیدوارم که ما قدرتمندترین حزب باشیم. ما علائم خوبی از خانواده ها و شرکت های زیادی دریافت کرده ایم. آنها می گویند همه به حزب بدیلی برای آلمان رای می دهند. به کسب ۲۰ درصد آراء امید بسته ایم. و حتی شاید قدرتمندترین حزب بشویم.»

در مقابل اروین زیلرینگ، وزیر اول کنونی ایالت مکلنبورگ – فورپومرن که آنگلا مرکل را مسئول قدرت گرفتن حزب «بدیلی برای آلمان» می داند خطاب به رای دهندگان گفت: «همواره گفته ام که رای تان را دور نریزید. برای اینکه آنها [حزب بدیلی برای آلمان] نمی خواهند کاری کنند بلکه فقط دنبال تشدید سرخوردگی ها و دامن زدن به اعتراضات هستند. کسی نباید به AFD رای بدهد.»

با اینکه در ایالت مکلنبورگ – فورپومرن تنها ۴۶۰۰ پناهجو سکونت دارند، اما مساله مهاجرت بعنوان برگ برنده پوپولیست های راستگرا در جریان مبارزات انتخاباتی بوده و پاشنه آشیل آنگلا مرکل و حزب متبوع او محسوب می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.