خبر فوری

تاکید موگرینی بر رعایت دموکراسی و حقوق بشر در ترکیه

 نظرها
تاکید موگرینی بر رعایت دموکراسی و حقوق بشر در ترکیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به ترکیه و دیدار با مقام های این کشور با تاکید بر لزوم همکاری میان دو طرف اعلام کرد که اقدامات ترکیه پس از کودتا باید بر مبنای دموکراسی و رعایت حقوق بشر صورت گیرد.

خانم موگرینی همچنین با اشاره لزوم ادامه مذاکرات در زمینه اجرای مفاد توافق میان اتحادیه اروپا و ترکیه بر سر بحران پناهجویان گفت: «ما از ترکیه در زمینه پذیرفتن پناهجویان سوری و به خصوص اجازه برای آموزش کودکان آنها حمایت می کنیم.»

مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه نیز دراین نشست گفت: «انتقال کمک مالی اتحادیه اروپا برای پناهجویان سوری ساکن در ترکیه باید با شتاب بیشتری صورت گیرد. البته نحوه صرف این پول باید برای همگان واضح باشد اما در این دوره بسیار فوق العاده باید هرچه سریع تر پیش برویم و تاکید می کنم که باید این نکته را در ذهن داشته باشیم که این پناهجویان در شرایط بسیار سختی زندگی می کنند و باید کمک بیشتری به آنها ارایه شود.»

ترکیه برای اجرای موافقتنامه خود با اتحادیه اروپا خواستار پیشرفت در مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، دریافت کمک های مالی و معاف شدن شهروندان ترکیه از دریافت روادید در سفر به کشورهای اتحادیه اروپا شده است اما مقام های اروپایی با اشاره سرکوب های گسترده در این کشور پس از کودتای نافرجام، اجرای تمام مفاد این توافق را در حال حاضر غیرممکن عنوان کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.