خبر فوری
This content is not available in your region

آتن میزبان نشست رهبران جنوب اروپا

نظرها
آتن میزبان نشست رهبران جنوب اروپا
اندازه متن Aa Aa

نخست وزیر یونان در نشست «کشورهای حاشیه دریای مدیترانه» در آتن خواستار اتخاذ سیاست هایی در جنوب اروپا شد که سبب تقویت رشد اقتصادی در این جوامع شود.

الکسی سیپراس روز جمعه میزبان رهبران فرانسه، ایتالیا، پرتغال، مالت و قبرس بود تا درباره «آینده اتحادیه اروپا» بحث شود. در این نشست که در غیاب نخست وزیر اسپانیا برپا شد، درخصوص موضوعاتی از قبیل سرمایه گذاری، اشتغال زایی و نیز امنیت گفت و گو شد.

نخست وزیر یونان گفت: «این نشست، این ابتکار، گامی مثبت برای گفت و گو درباره آینده اروپا است. ما گروه کوچکی نیستیم و خواستار تبدیل شدن به گروهی کوچک تر هم نیستیم که با ابتکار بیشتر هدف جدایی و ایجاد درگیری در اروپا را داشته باشد.»

این گردهمایی در آستانه برپایی نشست غیررسمی اتحادیه اروپا در اسلواکی برپا شد که قرار است هفته آتی برگزار شود.

علاوه بر اعلام بریتانیا مبنی بر خواست خروج از این اتحادیه، وضع اقتصادی دولت های یونان، اسپانیا و پرتغال مطلوب ارزیابی نمی شود. اتحادیه اروپا در ماه ژوییه اعلام کرد که از جریمه اسپانیا و پرتغال درخصوص ناتوانی در رساندن کسری بودجه خود به زیر سقف تعیین شده، چشم پوشی می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.