وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیدار وزیران خارجه آمریکا و روسیه در ژنو

 نظرها
دیدار وزیران خارجه آمریکا و روسیه در ژنو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جان کری و سرگئی لاورف، وزیران امورخارجه ایالات متحده آمریکا و فدراسیون روسیه روز جمعه مذاکره بر سر همکاری مشترک و ضرورت آتش بس در سوریه را در ژنو از سرگرفتند.

مقامات آمریکایی درباره دست یافتن به توافق با طرف روس اظهار امیدواری کرده ولی یادآور شده اند که زمان این گفت و گوها نمی تواند نامحدود باشد.

همزمان استفان دمیستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در نشستی با خبرنگاران در مقر این سازمان در ژنو با اشاره به این مذاکرات گفت: «اگر آنان موفق شوند و چنانچه سازمان ملل به طور فعال درگیر حمایت از این مذاکرات بوده، نتیجه می تواند تفاوتی عمده به دست دهد. تجدید یا دوباره برقراری آتش بس، تاثیری بزرگ بر دسترسی به کمک های بشردوستانه خواهد داشت.»

پیشنهاد وزیر امورخارجه ایالات متحده برای همکاری با روسیه در سوریه با انتقاد وزارت دفاع و مقامات اطلاعاتی- امنیتی آمریکا رو به رو شده است. مخالفان آمریکایی پیشنهاد آقای کری می گویند که مسکو برای همکاری مشترک «قابل اعتماد» نیست.