خبر فوری

شورای امنیت تحریمهای جدیدی را علیه کره شمالی آماده می کند

نظرها
شورای امنیت تحریمهای جدیدی را علیه کره شمالی آماده می کند
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از آزمایش اتمی کره شمالی، شورای امنیت سازمان ملل این اقدام را محکوم کرد. اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشستی اضطراری موافقت کردند که پیش نویس تحریمهای جدیدی علیه کره شمالی را تهیه کنند.

یک روز پس از این که اعلام شد در کره شمالی زمین لرزه ای ۵/۳ ریشتری رخ داده است، دولت این کشور تایید کرد که این زمین لرزه حاصل پنجمین آزمایش اتمی بوده است که با موفقیت صورت گرفته است.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: «این اقدام فراتر از سرپیچی است. کره شمالی به دنبال این است که مجموعه سلاح های اتمی خود را تکمیل کند تا بتواند با تهدید هسته ای از منطقه و کل جهان گروکشی کند.»

بر اساس گزارشهای اولیه، این آزمایش اتمی بزرگتر از آزمایشهای قبلی هسته ای کره شمالی بوده است.

در چند ماه اخیر تهدیدهای هسته ای و نظامی کره شمالی بیشتر از گذشته شده است و این کشور از انجام آزمایشهای متعدد بمب هیدروژنی و موشکهای بالستیک خبر داده است.

کره شمالی چند ماه قبل یک ماهواره به فضا پرتاب کرد. منتقدان کره شمالی می گویند که این کشور از برنامه های پرتاب ماهواره به عنوان پوششی برای آزمایش موشکهای بالستیک خود استفاده می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.