خبر فوری

دولت آمریکا پروژه جنجالی خط لوله نفت را موقتا تعطیل کرد

 نظرها
دولت آمریکا پروژه جنجالی خط لوله نفت را موقتا تعطیل کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت فدرال آمریکا پروژه ساخت خط لوله نفت در ایالت داکوتای شمالی را موقتا تعطیل کرد. دولت آمریکا بلافاصله پس از این که دادگاه با درخواست توقف ساخت مخالفت کرد وارد عمل شد و از شرکت پیمانکار این پروژه خواست که داوطلبانه ادامه کار را متوقف کند.

ساکنان بومی منطقه نسبت به ساخت این خط لوله معترض هستند و می گویند که این پروژه بر منابع آبی منطقه تاثیر منفی می گذارد. آنها همچنین می گویند خطوط انتقال نفت در نزدیکی دریاچه ای قرار دارند که برای بومیها مقدس است.

مجریان این پروژه می گویند که ساخت این هیچ تهدیدی برای محیط زیست محسوب نمی شود.

هزینه تکمیل این پروژه، بیش از ۳ میلیارد یورو است و خط لوله آن پس از تکمیل شدن معادل بیش از پانصد هزار بشکه نفت در روز را منتقل خواهد کرد. در حال حاضر این نفت از طریق کامیون و قطار منتقل می شود.

معترضان بومی که از ۲۰۰ قبیله مختلف هستند، در نزدیکی محل ساخت لوله ها تحصن کرده اند. در میان معترضان بومی گروهی از حامیان محیط زیست از آمریکا و کانادا هم حضور دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.