خبر فوری
This content is not available in your region

در حمله هوایی نیروهای ائتلاف در شمال یمن دست کم ۲۰غیرنظامی کشته شدند

نظرها
euronews_icons_loading
در حمله هوایی نیروهای ائتلاف در شمال یمن دست کم ۲۰غیرنظامی کشته شدند
اندازه متن Aa Aa

در جریان دو حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در شمال یمن دست کم ۲۰غیرنظامی کشته و دهها نفر هم زخمی شدند.

این حملات روز شنبه روی داد؛ اولی کارگرانی را هدف قرار داد که در منطقه بیت سعدان در شمال صنعا در حال حفر چاه آب بودند. حمله دوم هم زمانی روی داد که ساکنان روستایی در آن حوالی به محل حادثه رفته بودند. یکی از آنها درباره حمله دوم چنین گفت: «برای نجات مصدومان به محل تاسیسات حفاری آب رفته بودیم که هواپیماها ما را بمباران کردند.»

به گفته سخنگوی ائتلاف ظاهرا این تاسیسات با تجهیزات پرتاب موشک اشتباه گرفته شده است. گرچه نیروهای ائتلاف ادعا می کنند که به غیرنظامیان حمله نمی کنند، اما طی یک سال گذشته بارها مکان های غیرنظامی نظیر بیمارستانها، مدارس و خانه های مسکونی هدف این حملات قرار گرفته اند.

در حمله دیگری روز یکشنبه در جنوب یمن دست کم ده سرباز کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند. در این حمله مهاجم انتحاری با خودروی بمبگذاری شده، نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن که در کنار پادگانی تجمع کرده بودند را هدف قرار داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.