خبر فوری

بشار اسد: دولت مصمم به بازپسگیری تمام مناطق از دست گروههای تروریستی است

 نظرها
بشار اسد: دولت مصمم به بازپسگیری تمام مناطق از دست گروههای تروریستی است
اندازه متن Aa Aa

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه روز دوشنبه تنها چند ساعت پیش از آغاز آتش بس از مصمم بودن دولت برای بازپسگیری تمام مناطق از دست گروههای به گفته او «تروریستی» خبر دارد.

رئیس جمهوری سوریه در جریان بازدید از منطقه درایا در حومه دمشق گفت: «در بازدید از این منطقه٬ می خواهیم این پیام را بفرستیم که دولت سوریه مصمم است همه مناطقی را که توسط تروریست ها اشغال شده بازپس بگیرد. ما همچنین خواهان بازگرداندن صلح و امنیت هستیم. ما متعهد به بازسازی زیرساخت ها و تمام خرابی هایی هستیم که در کشور ایجاد شده است.»

بشار اسد همچنین بمناسبت عید قربان در مراسم نماز مسجدی در درایا در حومه دمشق شرکت کرد. درایا از جمله مناطق اطراف پایتخت است که ماه گذشته از دست شورشیان مخالف دولت بدست نیروهای دولت افتاد.

از سوی دیگر تصاویر منتشر شده از منطقه صالحین حلب از حمله هوایی روز یک شنبه نیروهای دولتی سوریه به این منطقه خبر می دهد. این در حالی است که بطور رسمی آتش بس توافق شده میان آمریکا و روسیه برای کمک رسانی به مناطق جنگی در سوریه روز دوشنبه ۲۲ شهریور(۱۲ سپتامبر) از ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت اروپای مرکزی به اجرا گذاشته می شود.

این آتش بس نیروهای گروه داعش و جبهه فتح الشام را شامل نمی شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.