وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رشد نسبی در بخشهای خرده فروشی و تولیدات صنعتی در چین

 نظرها
رشد نسبی در بخشهای خرده فروشی و تولیدات صنعتی در چین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

داده های موسسه ملی آمار چین نشان می دهد تولیدات صنعتی این کشور در ماه اوت سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رشدی معادل ۶.۳ درصد داشته است. این بخش نسبت به ماه ژوئیه نیز رشد ۰.۳ درصدی بخود دیده است. این بهترین آمار طی ۵ ماه اخیر بوده و بالاتر از پیش بینی کارشناسان گزارش شده است.

از سوی دیگر شاخص خرده فروشی، از جمله معیارهای سنجش میزان مصرف داخلی نیز در ماه اوت در بازه زمانی یک ساله به رشد ۱۰.۶ درصدی رسیده که ۰.۳ درصد بالاتر از پیش بینی ها بوده است.

اقتصاد چین با مشکلاتی چون کاهش سطح صادرات، اختلال در ظرفیت تولید بویژه در بخش تولیدات صنعتی و بدهی بالای بخشهای مختلف از جمله فولادسازی مواجه شده است. این کشور برای جان تازه دادن به روند رشد اقتصادی خود سیاست تکیه بر بخشهای خدمات و مصرف داخلی را در دستور کار قرار داده است. در حال حاضر اقتصاد چین در مرحله گذار از محور قرار دادن بخش صادرات به این بخشها است.