وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اعتراض ونیزی ها به افزایش گردشگران و کمبود امکانات

 نظرها
اعتراض ونیزی ها به افزایش گردشگران و کمبود امکانات
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صدها نفر از ساکنان شهر ونیز ایتالیا در اعتراض به افزایش شمار گردشگران در مقایسه با امکانات موجود در این شهر اعتراض کردند.

معترضان می خواهند بهای اجاره خانه ها معقول شود، شغلی داشته باشند که جوابگوی هزینه های زندگی آنها باشد و به خدمات طبیعی به عنوان حقوق شهروندی دسترسی کامل داشته باشند. این افراد همچنین خواهان افزایش امنیت در شهر هستند.

یک خبرنگار می گوید: «ما طرفدار ونیز هستیم و همه آنهایی که ناچار شده اند به حومه بروند می خواهند برای زندگی به داخل شهر بازگردند.»

به گفته مقام های محلی ونیز، سالانه ۳۴ میلیون گردشگر به این شهر می روند این درحالیست که شهر تنها ظرفیت پذیرش ۱۰ میلیون کردشگر را دارد.

شهروندی دیگر نیز می گوید: «بیش از یک هزار نفر با چرخ های دستی خرید اینجا آماده اند. این شهر وجود دارد و ما می خواهیم باقی بماند. اینجا هستیم زیرا می خواهیم به زندگی در ونیز ادامه دهیم.»

بیش از ۶۰ هزار گردشگر روزانه در شهر ونیز تردد دارند این درحالیست که جمعیت ثابت ساکن در این شهر حدود ۵۵ هزار نفر تخمین زده می شود.