خبر فوری
This content is not available in your region

وضعیت شیمون پرز وخیم اما باثبات و رو به بهبود است

نظرها
وضعیت شیمون پرز وخیم اما باثبات و رو به بهبود است
اندازه متن Aa Aa

شیمون پرز، رئیس جمهوری سابق اسرائیل که به علت سکته و خونریزی شدید مغزی در بیمارستان بستری شده، در وضعیتی وخیم اما باثبات به سر می برد و نشانه هایی از بهبود حال او نیز دیده می شود.

آقای پرز، ۹۳ ساله، علاوه بر تصدی ریاست جمهوری در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴، سه بار هم به سمت نخست وزیری اسرائیل رسیده است. او که سالها رهبری حزب کارگر را بر عهده داشت، در سال ۲۰۰۵ به حزب کادیما پیوست.

اسحاق کرئیس، مدیر مرکز درمانی شیبا در حومه تل آویو که آقای پرز در آنجا بستری است، می گوید: «حال او همچنان وخیم اما باثبات است، و نشانه هایی از بهبود دیده می شود. بیدار است و گه گاه هشیاری خود را دوباره به دست می آورد. ما در حال کم کردن داروهای آرامبخش ایم تا بتوانیم وضعیت او را دقیقتر ارزیابی کنیم، و این نشانه مثبتی است.»

شیمون پرز، که در لهستان به دنیا آمده، دهه ها در صحنه سیاسی و نظامی اسرائیل حضور داشته، و علاوه بر نمایندگی مجلس، سمتهای مهمی از جمله ریاست جمهوری، نخست وزیری ، وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، و وزارت دارایی را بر عهده داشته است.

آقای پرز در سال ۱۹۹۴ میلادی به خاطر تلاش برای برقراری صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها، به همراه یاسر عرفات و اسحاق رابین برنده جایزه صلح نوبل شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.