وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نمایشگاه واقعیت مجازی موزه برلین؛ گوگل دایناسورها را زنده می کند

نمایشگاه واقعیت مجازی موزه برلین؛ گوگل دایناسورها را زنده می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اگر ناگهان با یک دایناسور زنده روبرو شوید چه می کنید؟ این اتفاقی است که در موزه تاریخ طبیعی برلین می افتد. اسکلتهای غول پیکر جان می گیرند و دایناسورهای عظیم الجثه در برابر شما می ایستند.

تنها یک عینک واقعیت مجازی نیاز دارید تا با چشم خود غول زرافه، دایناسور ۱۵۰ میلیون ساله یا حیواناتی دیگری از دوره ژوراسیک را تماشا کنید که از این سو به آن سو می رود.

ویلند هولفلدر، مدیر بخش مهندسی شرکت گوگل در مونیخ می گوید: «ما اسکلت غول زرافه را که دیدید اینجا در برلین داریم. در این انیمیشن اسکلت ناگهان در قالب سه بعدی جان می گیرد و شما در عینک سه بعدی خود او را می بینید که به سمت شما می آید. این تصاویر به شما چشم انداز جدیدی از زمان زنده بودن این حیوان ارائه می دهد.»

این موزه با پروژه جدید گوگل آرت اند کالچر (فرهنگ و هنر شرکت گوگل) برای برگزاری نمایشگاه های موزه دیجیتال در سراسر جهان همکاری می کند.

هدف موزه برلین جلب توجه مردم نسبت به علم و طبیعت و برانگیختن حس کنجکاوی در آنهاست.

جان ووگال، مدیر موزه تاریخ طبیعی برلین می گوید: «وقتی با واقعیت مجازی سرگرم هستید، درک عمیقتر و داستان واقعی تری خواهید داشت و شگفتی طبیعت برای بعضی از مردم قابل فهم تر می شود.»

ویدئوهای این نمایشگاه واقعیت مجازی در وبسایت گوگل آرت اند کالچر (Google Arts & Culture) در دسترس خواهد بود.

این نمایشگاهها در بیش از ۵۰ موزه و توسط گوگل برگزار می شود و در آنها ۳۰۰ هزار عکس و فیلم در دسترس علاقمندان است.