خبر فوری

موافقت بریتانیا با سرمایه گذاری خارجی در ساخت نیروگاه اتمی هینکلی

 نظرها
موافقت بریتانیا با سرمایه گذاری خارجی در ساخت نیروگاه اتمی هینکلی
اندازه متن Aa Aa

دولت بریتانیا روز پنجشنبه با ساخت نیروگاه اتمی جدیدی در هینکلی پوینت موافقت کرد.

قرار است که فرانسه و چین سرمایه گذاران این طرح در سامرست انگلستان باشند.

تصمیم فرانسه برای سرمایه گذاری در این طرح ماه ژوئیه اعلام شد و چین نیز که اصول این همکاری را اکتبر سال گذشته میلادی پذیرفته است ۳۰ درصد از هزینه ۱۸ میلیارد پوندی را تامین می کند.

قرار است که دولت بریتانیا چارچوب حقوقی تازه ای را برای این همکاری تعیین کند.

گرگ کلارک، وزیر تجارت بریتانیا در مجلس نمایندگان این کشور با بیان اینکه «مهم است که توازنی درست بین استقبال از سرمایه گذاری خارجی و تضمین اینکه این امر در خدمت منافع ملی است، برقرار شده است» گفت: «این دقیقا آن چیزی است که این تغییرات به دست می دهد. این سرمایه گذاری هفت درصد نیاز برق بریتانیا را برای ۶۰ سال تضمین کرده و به جایگزینی ظرفیت اتمی فعلی که در دهه پیش رو از رده خارج می شود، کمک می کند.»

در همین حال مدافعان محیط زیست از مخالفان این طرح اتمی بوده و گروه «صلح سبز» در حضور خبرنگاران در برابر دفتر نخست وزیری اعتراض خود را ابراز کرد.

آنان که در مخالفت با تاسیس این نیروگاه اتمی بیش از ۳۶۰ هزار امضا جمع کرده اند می گویند این طرح هزینه سنگینی دارد و بهتر است این سرمایه برای توسعه انرژی های نو مصرف شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.