خبر فوری
This content is not available in your region

درخواست دالایی لاما از اتحادیه اروپا برای انتقاد از چین

نظرها
درخواست دالایی لاما از اتحادیه اروپا برای انتقاد از چین
اندازه متن Aa Aa

دالایی لاما، رهبر معنوی بودائیان که در فرانسه به سر می برد، در دیدار با نمایندگان پارلمان اروپا در استراسبورگ از اعضای اتحادیه اروپا خواست که دولت چین را برای رعایت حقوق اهالی تبت زیر فشار بگذارند.

دالایی لاما گفت: «من امیدوارم و فکر می کنم اهمیت دارد که دنیا، مخصوصاً کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به شکل سازنده ای از جمهوری خلق چین انتقاد کنند، چنین کاری گاهی ضرورت دارد.»

این در حالی است که دولت چین نشست مشترک نمایندگان این کشور با نمایندگان پارلمان اروپا را در اعتراض به حضور دالایی لاما لغو کرده است.

رهبر تبعیدی اهالی تبت، در سخنانی دیگر گفت: «ما به دنبال استقلال نیستیم. ما به شدت تحت تأثیر روح حاکم بر اتحادیه اروپا قرار گرفته ایم. استقلال دولتها مهم است، اما نه چندان مهم. آنچه اهمیت بیشتری دارد منافع مشترک و جمعی است.»

دالایی لاما که شوخ طبعی خاص خود را دارد در پایان سخنرانی و برای خنک شدن، حوله مرطوبی روی سرش گذاشت، و استفاده از آن را به دیگران هم توصیه کرد!

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.