وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیدار رئیس جمهوری فرانسه با صدراعظم آلمان در کاخ الیزه

 نظرها
دیدار رئیس جمهوری فرانسه با صدراعظم آلمان در کاخ الیزه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صدراعظم آلمان در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه بر ضرورت همکاری در اتحادیه اروپا برای تامین امنیت و حفاظت از مرزها تاکید کرد.

دیدار آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا است که قرار است روز جمعه در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی برپا شود.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: «باید درباره وضعیت اتحادیه اروپا شفاف باشیم. …چنانچه اغلب یادآوری کرده ام، این یک بحران دیگر نیست بلکه می تواند بحرانی بر سر موجودیت و بنیانهای آن باشد. به همین دلیل ما باید به یاد داشته باشیم که به اروپاییها تصویری روشن از آنچه می تواند باشد و آنچه آینده آنان خواهد بود، بدهیم.»

هدف از دیدار رهبران آلمان و فرانسه، هماهنگی درباره موضع این دو کشور بر سر تحولات آینده اتحادیه اروپا عنوان شده است. اعضای اتحادیه اروپا در اسلواکی درباره تعیین خط مشی این نهاد پس از جدایی بریتانیا گفتگو می کنند. این نشست بدون حضور بریتانیا برپا می شود.