خبر فوری

سال ۲۰۱۶ گرمترین سال در ۱۳۷ سال گذشته

 نظرها
سال ۲۰۱۶ گرمترین سال در ۱۳۷ سال گذشته
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به گزارش اداره هواشناسی سازمان ملل، در ۱۳۷ سالی که از ثبت مستمر دمای زمین می گذرد، سال جاری میلادی عنوان گرمترین سال را به خود اختصاص داده است.

با توجه به این آمار نگران کننده، مقامات مسئول در سازمان ملل خواهان اجرای هرچه سریعتر «توافق نامه پاریس» شده اند. کلر نالیس، سخنگوی اداره هواشناسی سازمان ملل در این باره می گوید: «تصویب و مهمتر از آن اجرای توافق نامه پاریس بیش از هر زمان دیگری ضرورت پیدا کرده است. سیاره ما علائم واقعاً هشداردهنده ای می فرستد، و ما باید وارد عمل شویم، باید انتشار گازهای گلخانه ای را به سرعت و به شدت کاهش دهیم.»

بر اساس «توافق نامه پاریس» همه کشورها، به ویژه کشورهای بزرگ توسعه یافته یا در حال توسعه، متعهد می شوند که با محدود کردن تأسیسات و کارخانجات خود انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند. گازهای گلخانه ای مهمترین دلیل آلودگی هوا و افزایش دمای زمین به شمار می روند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.