خبر فوری
This content is not available in your region

احتمال شکست حزب آنگلا مرکل در انتخابات منطقه ای برلین

نظرها
euronews_icons_loading
احتمال شکست حزب آنگلا مرکل در انتخابات منطقه ای برلین
اندازه متن Aa Aa

همزمان با نزدیک شدن به انتخابات منطقه ای در برلین احتمال شکست حزب محافظه کار به رهبری آنگلا مرکل افزایش یافته است.

انتخابات روز یکشنبه، دو هفته پس از آن برگزار می شود که حزب حاکم اتحاد دموکرات مسیحی در انتخابات منطقه ای در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن در شرق آلمان جایگاه سوم را به دست آورد.

کارشناسان می گویند، افت جایگاه حزب حاکم اتحاد دموکرات مسیحی در انتخابات منطقه ای برلین خطری برای آنگلا مرکل نخواهد بود.

سیاستهای صدر اعظم آلمان در زمینه افزایش پذیرش پناهجویان، انتقادهایی علیه او در پی داشته است. با این حال خانم مرکل ضمن دفاع از این سیاست خود و در انتقاد از مخالفانش گفت :«کسانی که فکر می کنند با تحریک و شعارهای تند مشکل حل می شود، سخت در اشتباهند.»

مایکل مولر، شهردار برلین درباره انتخابات روز یکشنبه گفت: «به خاطر می آورم زمانی که پگیدا اقدام به برپایی تظاهرات کرد، بسیاری از مردم برلین این حزب را پس زدند و در مقابلش ایستادند. به نظرم نتیجه انتخابات ایالت مکلنبورگ-فورپومرن نیز نشان دهنده اتحاد مردم در مقابل حزب راست آلترناتیوی برای آلمان است.»

بر اساس پیش بینی های اولیه در انتخابات روز یکشنبه احزاب سوسیال دموکرات و سبزها در جایگاه اول و دوم و حزب حاکم اتحاد دموکرات مسیحی پس از آنها و در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت.
حزب سوسیال دموکرات اعلام کرده که در صورت پیروزی با حزب حاکم ائتلاف نخواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.