خبر فوری

اتحادیه اروپا در مسیر تازه ای گام برخواهد داشت

 نظرها
اتحادیه اروپا در مسیر تازه ای گام برخواهد داشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبران اروپایی ضمن بیان بحرانی بودن شرایط اتحادیه اروپا اعلام کردند که تا شش ماه دیگر راهی را که اروپایی بدون بریتانیا باید در آن گام بردارد نشان خواهند داد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در پایان اجلاس سران بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی، گفت: «همه بر این باوریم که پس از همه پرسی در بریتانیا، اروپا در شرایط بحرانی قرار گرفته است. با وجود تمام مشکلاتی که وجود داشت، توافق کردیم که بر روی یک برنامه مشخص کار کنیم. تا ماه مارس سال آینده که شصتمین سالگرد پیمان رم است، بر روی این برنامه کار خواهیم کرد.»

دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا هم اعلام کرد که باید تنها به فکر منافع کشورهایی بود که قصد ماندن در اتحادیه را دارند.

او اظهار داشت: «میان رهبران بیست و هفت کشور موضوع بحث برانگیزی وجود ندارد. بر اساس قوانین و پیمان ها، باید منافع تمامی بیست و هفت کشور تامین شود و نه منافع کشوری هایی که در حال ترک اتحادیه هستند.»

افزایش همکاری های دفاعی، حفاظت از مرزها، رشد اقتصادی، اشتغالزایی، مبارزه با تروریسم و کنترل بحران پناهجویان، اولویت کاری رهبران بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا در شش ماه پیش روست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.