خبر فوری

آتش بس شکننده در سوریه، و درگیریهای شدید در شرق دمشق

 نظرها
آتش بس شکننده در سوریه، و درگیریهای شدید در شرق دمشق
اندازه متن Aa Aa

با وجود آتش بس شکننده در سوریه، گزارشها از وقوع درگیریهای شدید بین نیروهای حامی بشار اسد و شورشیان مخالف او در شرق دمشق حکایت دارد.

در همین حال، روسیه وعده داده است که از نفوذ خود بر رژیم اسد استفاده کرده و ارتش سوریه را به رعایت کامل آتش بس متقاعد کند. در مقابل، آمریکا نیز با استفاده از نفوذ خود بر گروههای شورشی مانع از شکسته شدن آتش بس از سوی آنان خواهد شد.

انتظار می رود آتش بس ۴۸ ساعته ای که روز چهارشنبه تمدید شده بود، از نیمه شب جمعه به مدت دو روز دیگر تمدید شود.

از سوی دیگر، سازمان ملل هنوز موفق به رساندن کمکهای غذایی و دارویی به جنگزدگان در شرق حلب نشده است. ینس لارکه، مسئول هماهنگی کمکهای انسان دوستانه در سازمان ملل می گوید: «ما آماده ایم که تا جایی که امکان دارد پیش برویم. اما تأمین امنیت مسیر تردد ما هنوز تضمین نشده است. دست کم ۲۵۰ هزار نفر در شرق حلب زندگی می کنند که احتمالاً همه آنها به نوعی کمک نیاز دارند.»

به گفته مقامات سازمان ملل، علاوه بر ناامنی جاده منتهی به شرق حلب، عدم همکاری مقامات سوریه برای صدور مجوزهای لازم مانع از تحویل کمکهای حیاتی به جنگزدگان شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.