خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد نخست وزیر ایتالیا از موضع اتحادیه اروپا در قبال بحران مهاجران و پناهجویان

نظرها
انتقاد نخست وزیر ایتالیا از موضع اتحادیه اروپا در قبال بحران مهاجران و پناهجویان
اندازه متن Aa Aa

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا بار دیگر از موضع اتحادیه اروپا در قبال بحران مهاجران و پناهجویان انتقاد کرد. آقای رنتزی، با اشاره به مواضع سران این اتحادیه در اجلاس براتیسلاوا گفت: «ما بیانیه اجلاس را بررسی کردیم و دیدیم که اصلاً به آفریقا اشاره نکرده اند. ما ایتالیایی ها باسخاوت ایم و آماده ایم که کمک کنیم، اما نمی توانیم بگذاریم مسئله مهاجران به خاطر بی کفایتی یا حجب و حیای اتحادیه اروپا به یک خطر مهارناپذیر تبدیل شود.»

نخست وزیر ایتالیا با تأکید بر اختلاف نظرات خود با سران آلمان و فرانسه در مورد مسائل اقتصادی و بحران مهاجران و پناهجویان، گفت به همین خاطر حاضر نشده است که در کنار آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند در کنفرانس خبری اجلاس براتیسلاوا شرکت کند.

به گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان، از آغاز سال جاری میلادی، نزدیک به ۱۳۰ هزار پناهجو و مهاجر غیرقانونی از آفریقا وارد ایتالیا شده اند. این آمار مشابه آمار سال گذشته است، با این تفاوت که در سال جاری نوجوانان بیشتری تنها و بدون همراه به اروپا آمده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.