خبر فوری

ابراز خوش بینی روسیه به تداوم آتش بس شکننده در سوریه

 نظرها
ابراز خوش بینی روسیه به تداوم آتش بس شکننده در سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهوری روسیه روز شنبه نسبت به تداوم برقراری آتش بس شکننده در سوریه ابراز خوش بینی کرد. این در حالیست که فرماندهان گروه های مسلح مخاف بشار اسد در شهر حلب هشدار دادند که در صورت ادامه حملات پراکنده به این شهر آتش بس شکست خواهد خورد. گروه های مسلح مخالف بشار اسد نیروهای ارتش سوریه را به نقض آتش بس متهم کرده اند.

ولادیمیر پوتین گفت: «ما توافق کردیم که جبهه النصرت باید از موقعیت کنونی اش عقب نشینی کند اما چیزی که به جای آن دیدیم این بود که گروه های پراکنده تروریستی در زمان آتش بس در تلاش برای بازسازی دوباره قوای خود هستند.»

با وجود گذشت حدود یک هفته از آتش بس شکننده در سوریه سازمان ملل متحد می گوید که انتقال کمک های بشردوستانه به سوریه به دلیل عدم ارایه مجوزهای لازم از سوریه با مشکل مواجه شده است.

بر اساس اعلام این سازمان حدود ۴۰ کامیون حامل کمک های بشردوستانه پشت مرز سوریه با ترکیه مانده ‎اند. سوریه پیشتر اعلام کرده بود که به کمک های ارسالی از خاک ترکیه بدون مجوز سازمان ملل و یا ارتش سوریه اجازه عبور از مرز نخواهد داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.