خبر فوری

رای گیری در کریمه برای انتخابات دومای روسیه

نظرها
رای گیری در کریمه برای انتخابات دومای روسیه
اندازه متن Aa Aa

همزمان با آغاز انتخابات پارلمانی در روسیه، ساکنان شبه جزیره کریمه نیز به پای صندوق های رای رفتند. شبه جزیره کریمه دو سال پیش به خاک روسیه ضمیمه شد و این نخستین بار است که ساکنان آن در انتخابات دوما شرکت می کنند.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در پیامی اعلام کرده که نتیجه انتخابت دومای روسیه در شبه جزیره کریمه را به رسمیت نمی شناسد.

اقدام روسیه به تجزیه شبه جزیره کریمه از اوکراین و انضمام آن به خاک خود در سال ۲۰۱۴ میلادی تنش بین روسیه و کشورهای غربی را سبب شده است و غرب تحریم هایی را علیه کرملین ترتیب داده است.

انتخابات دومای روسیه در حالی برگزار می شود که به گزارش یک سازمان مستقل نظرسنجی، یک سوم از مردم این کشور (۳۸ درصد) معتقدند این انتخابات با تقلب همراه است و انتخاباتی آزاد و عادلانه نخواد بود.

در انتخابات دومای سال ۲۰۱۱ میلادی نیز گزارش هایی مبنی بر وجود تقلب به نفع حزب دیمیتری مدودف اعلام شد و اعتراض هایی گسترده در پی داشت.

در سفارت و کنسولگری های روسیه در دیگر کشورها نیز رای گیری برگزار می شود.
در کی یف، پایتخت اوکراین رای گیری در سفارت روسیه تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

همزمان گزارش هایی مبنی بردرگیری در جریان برپایی تجمعی اعتراضی در مقابل سفارت روسیه اعلام شد که با کنترل نیروهای امنیتی همراه بود.

حزب روسیه متحد به رهبری دیمیتری مدودف، نخست وزیر در حال حاضر اکثریت مطلق مجلس دوما را در اختیار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.