وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فرانسه برای مقابله با تروریسم به منابع بیشتری نیاز دارد

 نظرها
فرانسه برای مقابله با تروریسم به منابع بیشتری نیاز دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که منابع مالی بیشتری برای مبارزه علیه تروریسم و نیز برای تسکین بازماندگان قربانیان این حوادث اختصاص داده می شود.

منابع صندوق قربانیان تروریسم تجدید می شود

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه

وی که در مراسم گرامیداشت یاد قربانیان تروریسم سخن می گفت بر ضرورت اصلاح برنامه مبارزه با تروریسم اشاره کرد و افزود: «ما باید اقدامی را که هم اکنون در دست انجام داریم، دائمی کنیم. البته که من درباره تمامی امکانات برای جلوگیری و بازداشتن وقوع حملات تروریستی حرف می زنم. این کاری مداوم است که حتی بیش از آنچه من تصمیم گرفته بودم تا به آن بیافزایم، نیازمند منابع مضاعف است.»

بر این اساس دولت فرانسه صندوق قربانیان تروریسم را که سه دهه از تاسیس آن می گذرد تقویت خواهد کرد. رئیس جمهوری فرانسه در ادامه سخنرانی اش گفت: «منابع این صندوق تجدید می شود و دولت در طول زمان به آنها پرداخت می کند.»

دولت اولاند پس از حمله به دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو در ژانویه سال گذشته میلادی، اعلام وضعیت اضطراری کرد که تاکنون تمدید شده است. از سال ۲۰۱۵ در فرانسه بیش از ۲۳۰ تن بر اثر حملات تروریستی جان باخته اند.