خبر فوری
This content is not available in your region

شهردار نیویورک می گوید انفجار در این شهر، «تروریستی» بود

نظرها
euronews_icons_loading
شهردار نیویورک می گوید انفجار در این شهر، «تروریستی» بود
اندازه متن Aa Aa

بلافاصله پس از بازداشت مظنون اصلی انفجار در شهر نیویورک، شهردار نیویورک بار دیگر تاکید کرد که این اقدام، اقدامی تروریستی بوده است.

احمد خان رحمی، مظنون افغان-آمریکایی انفجار نیویورک پس از درگیری با نیروهای پلیس در شهر لیندن در ایالت نیوجرسی بازداشت شد.

او در جریان این درگیری مجروح شد و به بیمارستان منتقل شد. به گفته شهردار منطقه ای که این درگیری در آن رخ داد، دو مأمور پلیس هم مجروح شده اند.

فرماندار نیویورک پیش از بازداشت فرد مظنون گفته بود که انفجار شهر نیویورک اقدامی «تروریستی» بوده است.

بیل دو بلاسیو، شهردار شهر نیویورک گفت: «بر اساس اطلاعات به دست آمده، ما باور داریم که این یک اقدام تروریستی بوده است. ما درباره جزییات این اقدام به تحقیقات خودمان ادامه خواهیم داد. تحقیقاتی که طولانی خواهند بود.»

پس از انفجار شنبه شب در محله چلسی در منطقه منهتن شهر نیویورک، پلیس فدرال آمریکا نام احمد خان رحمی ۲۸ ساله را به عنوان مظنون اصلی این انفجار معرفی کرد. در این انفجار ۲۹ نفر مجروح شدند.

به گفته مقامهای امنیتی هنوز هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط این اقدام با گروه های تروریستی بین المللی از جمله داعش پیدا نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.