خبر فوری
This content is not available in your region

پیروزی مطلق حزب ولادیمیر پوتین در انتخابات روسیه

نظرها
پیروزی مطلق حزب ولادیمیر پوتین در انتخابات روسیه
اندازه متن Aa Aa

حزب ولادیمیر پوتین، به عنوان پیروز انتخابات پارلمانی روسیه معرفی شد و توانست اکثریت مطلق را در پارلمان حفظ کند. به گفته مقامهای برگزارکننده انتخابات، حزب «روسیه متحد» به رهبری دیمیتری مدودیف، نخست وزیر روسیه صاحب بیش از ۳۴۰ کرسی از ۴۵۰ کرسی مجلس دوما خواهد شد. این حزب در حال حاضر هم اکثریت مطلق مجلس دوما را در اختیار دارد و بنا بر پیش بینیها قادر خواهد بود شمار کرسیهای خود را نسبت به دوره قبل افزایش دهد.

مخالفان دولت ویدیوهایی را از بعضی از حوزه های رای گیری منتشر کرده اند که به گفته آنها نشان می دهند برگزارکنندگان انتخابات تقلب کرده اند.

ساکنان منطقه کریمه که دو سال پیش به خاک روسیه الحاق شد، برای اولین بار در این انتخابات شرت کردند. در بعضی از حوزه های رای گیری در این منطقه بین ملی گرایان اوکراینی و کسانی که برای رای دادن آمده بودند درگیریهایی رخ داد.

گالینا پولونسکایا، گزارشگر یورونیوز از مسکو می گوید: «میزان مشارکت در این انتخابات به حد بی سابقه ای کم بود. ساکنان شهرهای بزرگ روسیه، از جمله ساکنان مسکو و سن پترزبورگ، کمتر از دیگران در این انتخابات مشارکت کردند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.