وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

افزایش مخالفت اروپایی ها با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا

 نظرها
افزایش مخالفت اروپایی ها با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بیش از ۱۰ هزار نفر با برپایی تظاهراتی در مقابل نهادهای اروپایی در بروکسل، مخالفت خود را با توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا ابراز کردند. در چند هفته گذشته انتقادها از توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا افزایش یافته، حتی فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه هم خواستار توقف این مذاکرات شده است.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: «اگر این توافقنامه امضا شود قیمت دارو افزایش پیدا خواهد کرد. شاید این توافقنامه برای اقتصاد مفید باشد، ولی به ضرر مردم است.»

خیلی از مردم اروپا بر این باورند که این دو توافقنامه موجب کاهش کیفیت زندگی شان می شود.

فردی دیگر اظهار داشت: «آیا حاضریم کیفیت زندگی خود را فدای چند درصد رشد اقتصادی کنیم؟ این پرسش اساسی است. آیا راه دیگری برای اشتغالزایی، بخصوص اشتغالزایی برای جوانان نیست.»

افی کوتساکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل گفت: «اکثر شهروندان مخالف توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا هستند. بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، در فرانسه ۷ نفر از ۱۰ نفر این دو توافقنامه را خطرناک می دانند. بر اساس داده های کمیسیون، در اتریش و آلمان به ترتیب ۲۰ و ۲۶ درصد از تعداد موافقان این دو توافقنامه کاسته شده است.»