وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هزینه رومینگ در اروپا برداشته خواهد شد

 نظرها
هزینه رومینگ در اروپا برداشته خواهد شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بر اساس پیشنهاد جدید کمیسیون اروپا، شهروندان اروپایی از ماه ژوئن سال آینده میلادی به بعد، هزینه ای برای رومینگ پرداخت نخواهند کرد.

کمیسیون اروپا از سوی دیگر، دست شرکتهای مخابراتی را باز گذاشته تا با مصرف کنندگانی که از این امکان جدید “سوء استفاده” می کنند، برخورد کنند.

گونتر اوتینگر، کمیسر اقتصاد دیجیتال اتحادیه اروپا درباره یکی از موارد سوء استفاده گفت: «به راحتی می توان برخی از موارد سوءاستفاده را شناسایی کرد. مثلا می توان فردی را که ساکن فرانکفورت یا پاریس است و برای یک سال تمام از سیم کارتی که در استونی خریده استفاده می کند، شناسایی کرد. سپس باید از این فرد پرسید چرا این کار را انجام داده است. اگر او پاسخ قابل پذیرشی نداد، می توان در آینده هزینه بیشتری از او گرفت.»

بر اساس پیشنهاد پیشین کمیسیون اروپا، شهروندان تنها ۹۰ روز در سال از معافیت پرداخت رومینگ بهره می بردند. کمیسیون چند هفته پیش زیر فشار انتقادات یک گام به عقب برداشت و آن پیشنهاد را پس گرفت.