خبر فوری

پژوهشگران ژاپنی به دنبال کشف میکروب در فضا هستند

نظرها
پژوهشگران ژاپنی به دنبال کشف میکروب در فضا هستند
اندازه متن Aa Aa

پژوهشگران ژاپنی درنظر دارند ابزاری را که از ایستگاه بین المللی فضایی به زمین بازگردانده شده مورد آزمایش قرار دهند. هدف آنها کشف ردپایی از میکروب در فضاست.

این ابزار اندازه گیری توسط متخصصان دانشگاه چیبا ساخته شده و در صفحه های شیشه ای بکار رفته در آن حفره های ریزی برای جذب ذرات میکروسپکوپی موجود در فضا در نظر گرفته شده است.

آکیهیکو یاماجیشی، استاد علوم در دانشگاه توکیو در این باره می گوید: «یکی از تحقیقات مهم در این زمینه به دنبال کشف این است که در ارتفاعی که ایستگاه بین المللی فضایی قرار گرفته آیا میکروارگانیسم ها یا ریزجاندارها وجود دارند. تحقیق دیگر به دنبال پاسخ به این سوال است که آیا میکروبها در ورای جو زمین وجود دارند. پژوهشها به کمک ابزارها و تجهیزاتی با حساسیت بالا انجام می شود.»

نتیجه این تحقیقات احتمالا اوایل سال آینده میلادی منتشر خواهد شد. به گفته این پژوهشگران وجود میکروب در فضا این فرضیه را تقویت می کند که حیات از دیگر اجرام آسمانی به زمین رسیده است.

این ابزار ویژه در بهار سال گذشته توسط فضاپیمای دراگون به فضا فرستاده و ماه گذشته به زمین بازگردانده شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.