وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کاخ سفید حمله به کاروان کمک های بشردوستانه در سوریه را محکوم کرد

 نظرها
کاخ سفید حمله به کاروان کمک های بشردوستانه در سوریه را محکوم کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کاخ سفید ضمن مسوول دانستن دولت روسیه در رابطه با حمله هوایی به کاروان کمک های بشردوستانه در سوریه، از این رویداد به عنوان «فاجعه عظیم انسانی» یاد کرد.

بن رودس، مشاور معاون امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران گفت: «همه اطلاعات ما به روشنی نشان می دهد که این یک حمله هوایی بوده است، یعنی فقط می تواند دو مسوول داشته باشد؛ رژیم سوریه یا دولت روسیه. در هر حال ما دولت روسیه را مسوول حملات هوایی می دانیم. آنان متعهد به توقف منازعات در این منطقه بودند که در آن ارسال کمک های بشردوستانه در جریان است.»

روسیه این اتهام را رد کرده است. ۱۸ کامیون حامل کمک های بشردوستانه در حلب، دوشنبه شب هدف قرار گرفته شد و حدود ۲۰ تن از امداد رسانان از جمله یکی از مسوولان ارشد هلال احمر سوریه کشته شدند.

مقامات آمریکایی می گویند که دو جنگنده سوخو روسیه در زمان حمله، برفراز این کاروان بوده است.

علاوه بر ایالات متحده آمریکا، سازمان ملل متحد و صلیب سرخ نیز از این رویداد به عنوان حمله ای هوایی یاد کرده اند. قرار است که شورای امنیت سازمان ملل متحد نشستی درباره سوریه برپا کند.