وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سوریه: کمک رسانی زیر آتش

 نظرها
سوریه: کمک رسانی زیر آتش
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

عملیات امدادرسانی به مناطق جنگ زده در سوریه در شرایطی از سر گرفته شده است که درگیریها ادامه دارد.

دو روز قبل و پس از این که چند کامیون حامل این کمکها هدف بمباران قرار گرفتند، سازمان ملل متحد عملیات کمک رسانی را متوقف کرد.

آمریکا که حامی گروه های مسلح مخالف بشار اسد است و روسیه که متحد بشار اسد است، هر یک دیگری را به کوتاهی در این زمینه متهم کرده اند.

در روز پنجشنبه کمکهای دارویی روسیه به مسئولان بیمارستانی در شهر حمص تحویل داده شد.

به گفته سخنگوی سازمان جهانی بهداشت، یک کامیون حامل داروی سازمان ملل، روز پنجشنبه وارد حومه حلب می شود که تحت کنترل نیروهای مخالف دولت است.

ینس لائرکه، مسئول بخش هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد می گوید: «وضعیت امنیتی در سوریه، وضعیت یک وجهی نیست. این مساله جنبه های مختلفی از سطوح متفاوت امنیتی دارد. بازیگران زیادی در این عرصه فعال هستند ما باید این مساله را در نظر داشته باشیم که وقتی موارد مختلف را تک به تک بررسی می کنیم، گروه های مسلح هم در این مسائل نقش دارند. به همین دلیل ما همیشه این مسائل را در نظر می گیریم. ما امروز کمکهای خود را به مناطق روستایی دمشق می فرستیم. امیدواریم که در آینده نزدیک ارسال کمکها به حلب و مناطق دیگر را از سر بگیریم.»

مخالفان دولت سوریه، تصاویری را در اینترنت منتشر کرده اند که به گفته آنها مربوط به حملات هوایی روز چهارشنبه به مناطق اطراف حلب است.

یک گروه ناظر بر تحولات سوریه که به مخالفان دولت این کشور نزدیک است، می گوید دو منطقه بستان القصر و کلاسه هدف ۱۴ حمله هوایی بوده اند. بنا به این گزارش هفت نفر در این حملات کشته شدند. این دو منطقه در اختیار مخالفان دولت است.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه با تایید این خبر گفته است که تمام خیابانهای منطقه بستان القصر پس از این حمله در دود و آتش بود.

هفته گذشته پس از توافق آمریکا و روسیه در سراسر سوریه آتش بس برقرار شد. هدف اصلی از برقراری آتش بس، رساندن محموله های کمکی به مناطق محاصره شده بخصوص در حلب اعلام شد. اما این آتش بس، عملا بس پس از یک هفته به پایان رسید و تمدید نشد.