خبر فوری

کمکهای روسیه به مردم حلب تحویل داده شد

 نظرها
کمکهای روسیه به مردم حلب تحویل داده شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در شرایطی که مناطقی از حلب تحت بمباران شدید نیروهای دولتی قرار گرفته است، روسیه به عملیات امدادرسانی به منطقه دیگری از این شهر ادامه می دهد.

خودروهای ارتش روسیه که حامل مواد غذایی و دارویی بودند در بخشهایی از شهر مستقر شدند و مردم برای دریافت این کمکها صف کشیدند.

یکی از نمایندگان «مرکز آشتی روسیه» که مدیریت این برنامه امدادرسانی را به عهده دارد گفته است که شماری از مردم شرق حلب توانستند از طریق مسیرهای امنی که دولت سوریه آنها را سازماندهی کرده بود از این منطقه تحت محاصره فرار کنند.

سرهنگ دنی ریچکوف، نماینده این مرکز می گوید: «این کمکها شامل غذاهای کنسروی، آرد و مواد غذایی دیگری است که در میان مردم نیازمند توزیع می شوند. این کمکها به دست افرادی می رسد که توانسته اند از شرق حلب و از دست تروریستها فرار کنند.»

عملیات امدادرسانی به مناطق جنگ زده در حلب پس از ۴۸ ساعت وقفه روز پنجشنبه از سر گرفته شد. سازمان ملل متحد و روسیه به طور جداگانه مدیریت این عملیات کمک رسانی را به عهده دارند.

هفته گذشته پس از توافق آمریکا و روسیه در سراسر سوریه آتش بس برقرار شد. هدف اصلی از برقراری آتش بس، رساندن محموله های کمکی به مناطق محاصره شده بخصوص در حلب اعلام شد. اما این آتش بس، پس از یک هفته عملا به پایان رسید و تمدید نشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.