وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نشست اضطراری سازمان ملل درباره بحران سوریه

 نظرها
نشست اضطراری سازمان ملل درباره بحران سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی شدت گرفتن درگیری و حملات در شهر حلب سوریه، شورای امنیت سازمان ملل متحد از تشکیل نشستی اضطراری طی روز یکشنبه خبر داد.

تشکیل این جلسه به درخواست مقام های کشورهای آمریکا، فرانسه و بریتانیا صورت گرفته است. وزرای خارجه آمریکا و کشورهای اروپایی می گویند ادامه آتش بس و تلاش های دیپلماتیک برای پایان دادن به بحران سوریه به خواست و تمایل روسیه بستگی دارد.

نیروهای دولتی سوریه می گویند، طی حملات هوایی روز شنبه که با حمایت روسیه انجام گرفت یک منطقه استراتژیک تحت کنترل شورشیان در شهر حلب و اردوگاه حندرات را به تصرف خود در آوردند. اما مخالفان مسلح دولت سوریه، اعلام کرده اند که در یک ضد حمله، موفق به بازپس گیری این منطقه از نیروهای دولتی شده اند.

به گزارش سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه در لندن در حملات دو روز گذشته در مناطق شرقی شهر حلب دستکم ۲۰۰ نفر کشته و ده ها تن نیز مجروح شده اند.

همزمان سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در گفت و گو با یک شبکه تلویزیونی روس در رابطه با حمله جنگنده های آمریکایی در زمان برقراری آتش بس در مناطقی در شرق سوریه گفت: «آمریکا از سوریه بابت این اشتباه عذرخواهی کرده است.»

در جریان این حملات هوایی ۶۲ نفر از نیروهای ارتش سوریه کشته شدند.