خبر فوری

واکنش های بین المللی به درگذشت شیمون پرز

 نظرها
واکنش های بین المللی به درگذشت شیمون پرز
اندازه متن Aa Aa

درگذشت شیمون پرز، رئیس جمهوری پیشین اسرائیل سرتیتر روزنامه های صبح چهارشنبه در بسیاری از کشورهای جهان بود.

پس از انتشار این خبر، بسیاری از شخصیتهای سیاسی بین المللی عصر حاضر یا همدوره با روزهای زمامداری او، با ارسال پیام با مردم اسرائیل ابراز همدردی کردند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در پیامی در توییتر نوشت که شیمون پرز برای او یکی از کسانی بوده که تاریخ بشریت را تغییر داده است. او یادآور شد نوری خاموش شد اما امیدی که این نور به ما داد برای همیشه باقی خواهد ماند.

بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از شیمون پرز به عنوان یک دوست یاد کرد و در پیام توییتری خود نوشت: «زندگی او برکتی برای همه کسانی بود که در راه صلح مبارزه می کنند.»

تونی بلر، نخست وزیر پیشین بریتانیا از شیمون پرز به عنوان یک غول سیاسی یاد کرد که عمیقا دوستش داشت.

فدریکا موگرینی، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا ضمن ادای احترام به او یادآور شد که شیمون پرز مرد صلح و سرچشمه بزرگی از الهام بود.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری کشور فرانسه نیز گفت که فرانسه یک دوست وفادار را از دست داد.

شیمون پرز یکی از برجسته ترین چهره های سیاسی تاریخ ۶۸ ساله دولت اسرائیل و آخرین بازمانده از سیاستمداران نسلی بود که این کشور را بنیان نهادند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.