خبر فوری
This content is not available in your region

حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به افغانستان بیش از ده قربانی گرفت

نظرها
euronews_icons_loading
حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به افغانستان بیش از ده قربانی گرفت
اندازه متن Aa Aa

به گفته مقامهای پلیس افغانستان، در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به محلی که گفته می شود محل تجمع اعضای داعش بوده است، دست کم ۱۳ نفر کشته شده اند. در بعضی از گزارشها شمار کشته ها بیش از این رقم اعلام شده است.

بنا به گزارشها شب قبل از این حمله، افراد کشته شده در میهمانی بازگشت یکی از افراد بانفوذ منطقه که به تازگی از سفر حج بازگشته بود شرکت کرده بودند.

این هواپیمای بدون سرنشین خانه یا مهمانخانه ای را در ولایت ننگرهار و در نزدیکی مرز پاکستان هدف قرار داد. این حمله حدود ساعت ۴ صبح به وقت محلی رخ داد.

یکی از افراد مجروح شده به نام حفیظ الله می گوید: «من موقع حمله خواب بودم و نفهمیدم که چه اتفاقی رخ داد. من فقط صدای بلند انفجار را شنیدم.»

در حالی که بعضی از گزارشها حاکی از آن است که دست کم بعضی از افراد کشته شده از اعضای داعش بودند، شماری از منابع خبری مستقر در محل وقوع حادثه گفته اند که همه کشته شدگان غیرنظامی بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.