خبر فوری
This content is not available in your region

ماریو دراگی در پارلمان آلمان از سیاستهای پولی بانک مرکزی اروپا دفاع کرد

نظرها
euronews_icons_loading
ماریو دراگی در پارلمان آلمان از سیاستهای پولی بانک مرکزی اروپا دفاع کرد
اندازه متن Aa Aa

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه در مقابل کمیسیون امور اروپایی پارلمان آلمان از سیاستهای پولی نهاد تحت امرش دفاع کرد.

در آلمان تدابیر حمایتی بانک مرکزی اروپا از جمله تعیین نرخ بهره منفی سپرده نزد این نهاد مورد انتقاد قرار گرفته و برای بانکهای آلمانی مشکل زا ارزیابی شده است.

رییس بانک مرکزی اروپا گفت: «بانک مرکزی اروپا نسبت به خطرات نرخ بهره پایین در بلند مدت و نگرانی ها در این زمینه حساسیت و توجه دارد. بسیاری از بانکها با مشکلاتی مواجه هستند که اصولا ارتباطی با نرخ بهره پایین ندارد. دلیل این مشکلات ممکن است نحوه مدیریت بحران و یا مدل تجاری آنها باشد.»

بانک مرکزی اروپا برای مقابله با نرخ تورم بسیار پایین در حوزه پولی یورو علاوه بر نرخ بهره پایین سیاست خرید ماهانه اوراق قرضه را نیز در دستور کار قرار داده است. این نهاد از آلمان، صاحب قدرتمندترین اقتصاد منطقه خواسته تا میزان مخارج دولتی را افزایش دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.