وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نشست غیررسمی اوپک و روسیه در حاشیه همایش بین المللی انرژی در الجزایر

 نظرها
نشست غیررسمی اوپک و روسیه در حاشیه همایش بین المللی انرژی در الجزایر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پانزدهمین همایش بین المللی انرژی در الجزایر نشست مهمی را در حاشیه خود برگزار خواهد کرد و آن نشست غیررسمی اعضای اوپک و روسیه خواهد بود.

شرکت کنندگان در این اجلاس با هدف ایجاد ثبات در قیمت نفت و جلوگیری از سقوط آن گردهم می آیند.

موضع ایران از جمله اعضای مهم اوپک، رسیدن به سطح تولید خود تا پیش از اجرای تحریمهای اقتصادی بین المللی یعنی ۴ میلیون بشکه در روز است.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران گفت: «با حضور در همایش بین المللی انرژی، در یک نشست مشورتی غیررسمی اوپک و روسیه نیز جهت رسیدن به یک نقطه نظر مشترک شرکت می کنم.»

اما عربستان سعودی از جمله اعضای صاحب نفوذ اوپک، ثابت نگه داشتن سطح تولید خود را به اقدام مشابه تهران منوط کرده است. خالد الفالح، وزیر نفت عربستان سعودی گفت: «پیشنهادی در این نشست مطرح نخواهد شد بلکه وضعیت بازار نفت بررسی می شود تا اینکه به موضعی مشترک دست یابیم. جو مثبتی حاکم است.»

روسیه یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت غیرعضو اوپک که با بحران اقتصادی دست به گریبان است از اراده خود برای ثابت نگه داشتن سطح تولید و حتی کاهش آن خبر داده است.