خبر فوری
This content is not available in your region

کشته شدن دو سرباز پاکستان در تبادل آتش با هند در مرز کشمیر

نظرها
euronews_icons_loading
کشته شدن دو سرباز پاکستان در تبادل آتش با هند در مرز کشمیر
اندازه متن Aa Aa

تنش های میان هند و پاکستان در ناحیه کشمیر، روز گذشته با آنچه مقامات هند آن را یک «حمله کنترل شده» خواندند اوج گرفت. شب گذشته، در جریان تبادل آتش در ناحیه تحت کنترل مرزی در کشمیر، دو پاکستانی کشته شدند.

رنبیر سینگ، رئیس کل ستاد عمیلات نظامی هند در این باره گفت: «ارتش هند دیشب حملاتی کنترل شده را در راستای نوار مرزی (کشمیر) به انجام رساند. طی این عملیات ضد تروریستی، ضرباتی جدی به تروریست ها و حامیان آنها وارد شد.»

نیروهای نظامی پاکستان به این حمله به شدت واکنش نشان دادند. در حالیکه اسلام آباد انجام هرگونه حمله از جانب خود در این ناحیه را انکار کرده است، مقامات این کشور تأیید کردند که دو سرباز پاکستانی در جریان تبادل آتش در این محدوده کشته شده و ۹ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

این درگیریها در پی حمله مرگباری روی می دهد که در اوایل ماه جاری علیه نیروهای هندی مستقر در مرز کشمیر انجام شده بود و طی آن ۱۸ سرباز هندی کشته شدند. هند پاکستان را مسئول این حملات می داند، اتهامی که دولت پاکستان آن را انکار کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.