خبر فوری

ادامه بحران در دویچه بانک و آشفتگی بازارهای بورس

 نظرها
ادامه بحران در دویچه بانک و آشفتگی بازارهای بورس
اندازه متن Aa Aa

تردید و نگرانی درباره وضعیت دویچه بانک، بزرگترین بانک آلمانی بخش بانکی در بازارهای بورس اروپایی را روز جمعه با آشفتگی همراه کرد.

اختلاف حقوقی بین دویچه بانک و دادگستری ایالات متحده آمریکا واحتمال پرداخت رقمی معادل ۱۴ میلیارد دلار جهت حل و فصل این دعاوی برای این بانک بحران ساز شده است.

از سوی دیگر با این تحولات تمایل مشتریان به خروج سرمایه از این بانک افزایش یافته است. این روند ارزش سهام دویچه بانک را در اواسط کار روز جمعه بازار بورس فرانکفورت بشدت کاهش داد.

اولیویر روت، کارشناس «اودو سایدلر بانک» اعتقاد دارد دویچه بانک با خطر ورشکستگی مواجه نیست: «وضعیت دویچه بانک شبیه بحران لیمن برادرز نیست. زیرا مقامات ناظر بر بخش بانکی و دولتها می دانند که چنین بانکی نمی تواند ورشکسته شود بدلیل اینکه برای سیستم اهمیت زیادی دارد. دویچه بانک ورشکسته نخواهد شد اما این نهاد باید مشکلات خود را حل کند. اگر به تنهایی نمی تواند باید به آن کمک شود.»

بحران دویچه بانک و گسترش آن به بخش بانکی اروپا حتی به بازار بورس نیویورک هم سرایت کرده است. شاخص داوجونز در پایان کار روز پنجشنبه این بازار افت ۱.۰۷ درصدی داشته است.

دویچه بانک از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا کنون بیش از ۵۰ درصد از سرمایه بورسی خود را از دست داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.