وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

برکسیت: تردید نیسان برای افزایش حجم سرمایه گذاریهای خود در بریتانیا

 نظرها
برکسیت: تردید نیسان برای افزایش حجم سرمایه گذاریهای خود در بریتانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در نمایشگاه بین المللی خودروی پاریس شرکتهای بزرگ اتومبیل سازی نگرانی خود را از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پنهان نمی کنند. کمپانی نیسان از جمله آنهاست. این شرکت در نظر دارد پیش از اجرای طرحهای سرمایه گذاری بالا در کارخانه ساندرلند از دولت بریتانیا تضمین بگیرد تا در صورت تعیین احتمالی مالیاتهای گمرکی پس از برکسیت، خساراتش جبران شود.

کارلوس گوسن، مدیرعامل گروه رنو- نیسان گفت: «اتخاذ تصمیماتی در زمینه سرمایه گذاری سخت است. زمانی که نوع رابطه بریتانیا با مهمترین شرکای تجاری اش یعنی اروپا مشخص نیست برنامه ریزی برای آینده ساده نیست. اگر قرار باشد برای محصولاتی که از بریتانیا به سمت اروپا صادر می شود مالیات وضع شود توسعه کارخانه ما در این کشور با ضرر همراه خواهد بود.»

بزرگترین کارخانه نیسان در اروپا با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در ساندرلند واقع شده است. نیروی کار این کارخانه ۶ هزار و ۷۰۰ نفر است و ۸۰ درصد تولیدات آن صادر می شود.