خبر فوری
This content is not available in your region

رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا از مقام خود استعفاء داد

نظرها
euronews_icons_loading
رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا از مقام خود استعفاء داد
اندازه متن Aa Aa

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا روز شنبه به دنبال مخالفت کنگره این حزب با مواضع اتخاذ شده از سوی او، از سمت خود کناره گیری کرد.

استعفای پدرو سانچز که از مخالفان نخست وزیری ماریانو راخوی، رهبر حزب مردم بود، می تواند راه را برای خروج اسپانیا از بن بست سیاسی و تشکیل دولت هموار کند.

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اظهار داشت: «بنا به نتیجه رای گیری با پیشنهاد کمیسیون اجرایی حزب مخالفت شده است و همانطور که روز گذشته اعلام کرده بودم، اگر با درخواست من و پیشنهاد ارائه شده موافقت نشود، منطقا نمی توانم مجری تصمیمی باشم که با آن موافق نیستم.»

به دنبال استعفای پدرو سانچز، رهبری حزب سوسیالیست به طور موقت بر عهده خاویر فرناندز از مخالفان او خواهد بود.

حزب مردم برای تشکیل دولت به رای ممتنع حزب سوسیالیست در پارلمان نیاز دارد. حزب سوسیالیست تاکنون از دادن رای ممتنع به نخست وزیری ماریانو راخوی خودداری می کرد اما اکنون به نظر می رسد با کناره گیری پدرو سانچز سیاست این حزب در قبال تشکیل دولت از سوی حزب مردم تغییر خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.